Košík
Flammarion
Flammarion Flammarion detail

Flammarion


Cena včetně DPH:380 Kč
Dřevoryt

FLAMMARION

Exkluzivně Vám nabízíme dřevoryty českého monogramisty D. L.
Tento dřevoryt byl vytvořen podle předlohy nalézající se v knize Camilla Flammariona L´atmosphère: Météorologie Populaire (Paris, 1888). Autor originálu je neznámý, jelikož byl však sám Flammarion vyučen dřevorytcem, není vyloučeno, že se jedná o dílo jeho rukou. Pod obrázkem se v knize nachází tento titulek: Posel středověku oznamuje, že nalezl místo, kde se Nebesa a Země setkávají.
Kolo uvnitř kola vyobrazené v pravém horním rohu obrázku zdá se odkazovat k 16. verši 1. kapitoly Knihy Ezechiel. Zářící půlkruh pod horním okrajem dřevorytu by naproti tomu mohl být narážkou na prostřední panel gentského oltáře vytvořeného bratry Van Eyckovými mezi léty 1425–1432.

Tento exemplář byl vytištěn kosticí na japonském ručním papíru.
Na paspartu byl použitý papír s ručním kartounovým potiskem českého studia Calico; vnitřní fazety jsou potaženy ručně mramorovaným papírem z  dnes již zaniklé proslulé dílny Cockerell Marbled Papers z Cambridge / nebo ručně mramorovaným papírem z dílny restaurátora Jana Šíbla. Nezapaspartované exempláře byly vytištěny kosticí na papíru Fabriano. Výtisky jsou opatřeny razítkem dřevorytce (pražského monogramisty D. L.).


PARAMETRY:

Signatura: D. L.
Rozměr: xx × xx cm
Autoři a vročení: monogramista D. L. (David Lipovský)


*V ceně není zahrnuta pasparta. Na výsledné podobě pasparty a její ceně se v případě zájmu můžete domluvit přímo s autorem.